sobota, 6 kwietnia 2019

Laufer

http://fatlazypainter.blogspot.com/2019/04/laufer.html
Witajcie! Niedawno opublikowałem swoją relację z turnieju Warheim Fantasy Skirmish - Księstwa graniczne. Jego tematem przewodnim było przygotowanie laufra - konnego żołnierza na usługach lokalnego watażki. To, co udało mi się w tym temacie zmalować, zobaczycie poniżej.

Tak jak możecie przeczytać w relacji - postanowiłem grać ludzką kompanią Strażników dróg z Averlandu. Naturalnym zatem był wybór "ludzkiego" modelu na laufra. Chciałem jednocześnie, aby był uniwersalny, pomalowany w miarę neutralnie, coby można go było wystawiać również z innymi bandami. Wybór padł na model z boxa Outridersów od GW.

Postanowiłem skleić go fluffowo, tak jak wskazywały zasady na turnieju - pistolet pojedynkowy, miecz, tarcza, średni pancerz, koń, siodło z uprzężą. Wszystkie bitsy znalazłem w boxie, co oczywiście było niezmiernie wygodne.

W nadchodzących dniach wrzucę pozostały skład bandy. Zresztą jakiś czas temu na łamach swojego bloga pokazałem już modele traperów, którzy pałętali się w trakcie turnieju razem z pozostałymi żołnierzami z Averlandu.

 

8 komentarzy:

 1. Cały model bardzo dobry, ale według mnie najbardziej przyciąga uwagę koński rząd. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny model, po turnieju jakie będzie miał zadania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po turnieju dalej będzie się plątał między ludzikami z Averlandu albo z Nuln :)

   Usuń
 3. Super wyszedł. Doskonale się wpisał w schemat kolorystyczny Averlandu (o ile dobrze pamiętam). A tak btw to kiedy ludki do Averlandu zagoszczą na blogu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludki z Averlandu zagoszczą na blogu na dniach.

   Tutaj pierwszych dwóch, panowie traperowie:
   https://fatlazypainter.blogspot.com/2019/03/frostgrave-barbarians-czyli-traperzy-z.html

   Usuń