poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Citadel Wood unboxing

https://fatlazypainter.blogspot.com/2019/04/citadel-wood-unboxing.html
Witajcie! Nie raz wspominałem na łamach tego bloga, że bardzo lubię stare, plastikowe elementy terenu od GW. Te do wspominanego przez niektórych z rozrzewnieniem Warhammer Fantasy Battle. Niektóre z nich korporacja postanowiła wznowić (drożej oczywiście), inne wycofali ze sprzedaży całkowicie, a pozostałe są w starej formie do kupienia na standardowych zasadach. Otwierany dzisiaj Citadel Wood należy do tej trzeciej grupy.

W pudle znajdują się cztery ramki z szarego plastiku (dwie są takie same), podstawa oraz chyba najkrótsza instrukcja, jaką GW z siebie wypluło przy pudle tych rozmiarów. Nic w tym dziwnego, bo montaż powinien być względnie łatwy.

Złożyć można trzy powykręcane drzewa. Listowie jest opcjonalne. Całość osadzić można (ale nie trzeba) na w/w podstawie. Powstaje kawałek terenu, który nawet początkującemu malarzowi nie powinien nastręczyć trudności.

Przyglądając się zestawowi zastanawiam się nad jego opłacalnością. Jest on fajny, będzie dobrze komponował się z makietami podczas rozgrywek Warheim Fantasy Skirmish. Natomiast za sugerowaną cenę 90 zł na stronie GW takiego wyposażenia stołu bym nie zakupił. Tę kwotę można spożytkować o wiele lepiej, np. inwestując w materiały do samodzielnego stworzenia makiet.

6 komentarzy:

 1. Jeśli jeszcze nie sklejałeś pni, to sugeruję zmagnesować pnie i korzenie. Znacznie ułatwi to korzystanie z elementu terenu.

  Na czas umieszczania modeli, można pień wyjąć i wygodnie manewrować modelami w lesie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestę Januszę, to plan jest jeszcze inny: na podstawie w otworach zrobię menhiry, a drzewa będą luźno stawiane na stole. Wincyj elementów!

   Usuń
  2. No, jeszcze zobaczymy jak wyjdzie ;)

   Usuń
 2. Rzeczywiście trzy dychy za drzewko to sporo, ale mnie osobiście się one zawsze bardzo podobały ze względu na ich komiksowy, przerysowany klimat. Realistyczne drzewka samoróbki są fajne, ale te mają super klimat, coś jak „Sleepy Hollow”.Także przyznam się że kupiłem w zeszłym roku pięć zestawów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to pojechałeś z tą ilością, natomiast wyglądać to musi świetnie.

   Masz ich jakieś foty?

   Usuń