środa, 23 listopada 2016

[Unboxing, LotR] Orc Shaman

Środa, czas na kolejny wpis z cyklu Unboxing. Idąc za ciosem zeszłotygodniowego rozpakowywania, dzisiaj również zaprezentuję wam figurkę do LotRa. Tym razem będzie to jednak "zła strona". Oto Orc Shaman prosto z Mordoru.

Blister zawiera cztery (rozpieszcza mnie GW) plastikowe okrągłe podstawki o średnicy 25 mm oraz jedną metalową figurkę, która podobnie jak opisywani tydzień temu Clansmeni, nie wymaga jakiegokolwiek montaży (oprócz przytwierdzenia do podstawki). Poza modelu nie jest zbyt dynamiczna, ale z drugiej strony szamani nie walczą na linii frontu. W prawym ręku trzyma kostur zwieńczony symbolem oka, w ręku lewym ucięty łeb wroga (albo i przyjaciela, w końcu to orkowie).

Przygotowanie modelu do malowania nie powinno być trudne. Zdarzają się linie podziału formy, ale są bardzo cienkie i łatwe do usunięcia, podobnie jak nadlewki.

Oprócz symbolu Oka Saurona, nie znajdziecie tutaj żadnych odnośników do LotRa. Dzięki temu szaman sprawdzi się chociażby jako zamiennik w bandzie hobgoblinów na potrzeby Warheim Fantasy Skirmish. Zresztą z takim zamiarem go nabyłem. Nie mieszałbym go ze standardowymi orkami, bo przy obecnych wzorach (szczególnie nowi z Age of Sigmar) bryła wygląda mizernie. Niemniej hobgoblin jest z niego niezły.

Wad mogących zniechęcić was do zakupu nie zauważyłem.


4 komentarze:

 1. Znowu sentymentalna dla mnie figurka! Mam tego orka, pamiętam że byłem nieźle dumny gdy go pomalowałem kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy ludek. Jesteś moim sumieniem, które przypomina mi o drużynie pierścienia która leży i gnije. Póki co tylko Gandalfa pomalowałem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paaaaanie, jak wychodzę z założenia, że każdy szanujący sie modelarz z definicji musi mieć rozgrzebane co najmniej dwadzieścia projektów ;)

   Usuń