poniedziałek, 19 września 2016

30-dniowe Wyzwanie Figurkowe. Dzień 19: Twój ulubiony model bohatera?

Wczorajszy wpis 30-dniowego Wyzwania Figurkowego niezbyt mi pasował. Za to dzisiejszy już jak najbardziej. Zatem poniżej mój ulubiony model bohatera.

Świetne modele bohaterów można wskazać w każdej z armii Warhammera, zarówno 40 000, jak i Starego Świata. Szczególnie poprzednie edycje, przed paskudnym Finecastem, obfitowały w klimatyczne, pełne szczegółów, metalowe wzory. 

Jak pisałem niedawno pisałem, moją ulubioną frakcją, którą malowałem i grałem są Zwierzoludzie. Dziwnym nie będzie zatem, że mój ulubiony model bohatera wywodzi się spośród tego pomiotu kniei. Przed Państwem Morghur, Master od Skulls.


GW odwaliło tutaj kawał porządnej roboty. Duża forma, mnóstwo detali, dynamiczna poza. Ze względu na stosunkowo nieduże skomplikowanie i łatwe dojście, nie powinien nastręczyć problemów z malowaniem, aczkolwiek może stanowić wyzwanie dla malarza. Największą jego zaletą jest jednak to, że z tej bryły można naprawdę sporo wycisnąć.

Model leży u mnie w szafce, czeka na swoją kolej. Kiedy go pomaluje? Nie wiem. Planuję umieścić go na dioramie, siłą rzeczy zajmie mi to trochę czasu. Ale w końcu przyjdzie jego kolej.

8 komentarzy:

 1. Mnie jakoś zawsze odrzucał ten model ale muszę przyznać że nigdy nie miałem okazji jakoś bliżej mu się przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swego czasu miałem przy nim podobnie, ale im dłużej mu się przyglądałem, tym bardziej mi sie podobał. No i jest spory, nawet jak na skalę "heroic 28mm".

   Usuń
 2. A ja nie kumam tego modelu. Tzn. nigdy jakoś tematu nie drążyłem, ale zawsze go widziałem na zdjęciach robionych z jednego i tego samego kąta (tego, co i na obrazku powyżej), z którego wygląda jak śpiewający beastman siedzący na pochyłym pieńku. Co on tam ma z tyłu, ogon? Jakiś taki płaszcz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On wychodzi spomiędzy konarów lub gałezi drzewa ( które de facto możesz pomalować w dowolne kolory i wyjdzie esencja Chaosu), pod którymi wiją sie Zwierzoludzie/demony. Fota z tylu:
   http://perlahochlandbrewery.blox.pl/resource/morghur_3.jpg

   Usuń
  2. Taakie buty! Dzięki za uświadomienie :)

   Usuń
  3. Cieszę się, że mogłem pomóc ;)

   Usuń
  4. Też dziękuję za zdjęcie z tyłu, bo nigdy go z tej strony nie widziałem i przez to ciężko było mi go oceniać =)

   Usuń
  5. Pamiętam, że zanim go dokładnie obejrzałem, to kojarzył mi sie ze Space Marines na jump packach ;)

   Usuń