środa, 4 stycznia 2017

[Unboxing, Scibor Miniatures] Popiersie - H.P. Lovecraft

Witajcie po nieplanowanej przerwie. Wyjątkowo nie była ona podyktowana moim wrodzonym lenistwem, a niespodziewanym remontem łazienki w domu rodzinnym. Nic to jednak. Aby nadrobić poprzedni tydzień dziś zaprezentuję wam coś naprawdę dużego. Oto skąd inąd znany Howard Philips Lovecraft.

HPL (jak skrótowo nazywany jest Lovecraft) jest autorem opowiadań i powieści, z których najbardziej znane są te tyczące się mitologi Cthulhu. Jeśli jakimś cudem do tej pory nie mieliście do czynienia z jego piórem - czym prędzej sięgnijcie po jego dzieła.

Wracając jednak do głównego tematu - prezentowany model to popiersie łączące część tułowia (oraz głowę rzecz jasna) z mackami, zapewne Śniącego Cthulhu. Osadzone jest na piedestale, który imitować ma kawał drewna. Jak to Scibor Monstrous Miniatures ma w zwyczaju - wszystko wykonane jest z jasnoszarej żywicy.

Model składa się z pięciu elementów: głowy, tułowia, piedestału, wygiętej końcówki krawata oraz tabliczki z podpisem. Do jakości odlewu ciężko się przyczepić. Znalazłem jedną ledwo widoczną linię podziału formy, która jest łatwa do usunięcia. Przygotowanie do malowania będzie zatem dziecinnie proste.

Jedyne do czego można się przyczepić, to powierzchnia włosów Lovecrafta. Mam wrażenie, że została potraktowana nieco po macoszemu albo rzeźbiarz nie miał pomysłu, jak z niego wybrnąć. Wygląda jak gładka powierzchnia trochę "objeżdżona" paluchem. Nie ma na niej żadnej faktury. Przez to będzie to wymagało sporego skilla, aby wyglądało w miarę naturalnie.

Wysokość popiersia łącznie z piedestałem to 22,5 cm.

2 komentarze:

  1. Jak to na włosach nie ma faktury! Jest faktura brylantyny ;)

    OdpowiedzUsuń