środa, 1 lutego 2017

[Unboxing, Games Workshop] Carrion

Podczas środowych unboxingów dawno nie było nic ze stajni Genialnego Wytwórcy. Wróćmy zatem na moment do tej wspaniałej korporacji i przyjrzyjmy się jednemu z ich produktów, który jakiś czas temu został wycofany z produkcji oraz sprzedaży.

Dzisiaj rozpakuję dla was blister zawierający model Carriona. Carrion to taki ledwo żywy, trochę nadpsuty sęp. Pierwotnie występował on w armii Tomb Kings (która to również została przez GW skasowana po wydarzeniach z End Times). 

Model w całości wykonany został z białego metalu. Jest duży, bowiem skrzydła ptaka są maksymalnie rozpostarte. Składa się z 3 elementów: wspomnianych skrzydeł, korpusu wspierającego się o element scenerii (czaszki) oraz głowę na długiej szyi. Do zestawu dołączona jest kwadratowa podstawka 40x40 mm.

Rzeźba bardzo mi się podoba. Jest szczegółowa, detale są ostre. Pomijając fakt, że model jest metalowy, to może on służyć do celów szkoleniowych. Prosi się on aż nadto o drybrush, a jednocześnie pozwala wyżyć się malarsko, jeśli ktoś chce poćwiczyć washe, layering, czy nawet OSL.

8 komentarzy:

 1. Pierwotnie to on występował w Undeadach zanim powstały Tomb Kingsy. Występował w wersji z jeźdźcem - mini wightem. Był rozkoszny :-) Późniejsza wersja to już nie to samo, choć zazdroszczę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżbyś wspominał ten model?
   http://www.solegends.com/marauder/newimages/c9426marmm52carrion-01.jpg

   Przyznam się, że nie wiedziałem, że rozpakowany przeze mnie egzemplarz jest bezpośrednią kontynuacją tego z linka.

   Usuń
  2. Tak!!!! On był jeszcze w army booku undeadów do 4 edycji wfb :-) Nie wiem czy jest bezpośrednią kontynuacją, ale carrion to carrion ;-)

   Usuń
  3. To ci dopiero prehistoria :)

   Usuń
 2. Ojoj, malowałem takiego sto lat temu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie czeka w niekończącej się kolejce :)

   Usuń