środa, 7 grudnia 2016

[Unboxing, Enigma Miniatures] Primus Death

Kolejna środa, kolejny unboxing. Dzisiaj bez przydługiego wstępu zapraszam was na rozpakowanie blistra z kolejnym modelem od Enigma Miniatures - Primus Death.

W blistrze znajduje się pięć elementów: korpus modelu, dwuręczny topór, osłona brzucha (taki trochę grill), górna część nagrobka niesionego na plecach oraz krótki łańcuch. Model, podobnie jak rozpakowany w zeszłym tygodniu Dark Vlad, został wyrzeźbiony i odlany w skali heroic 32 mm.

Model jest duży, Z pewnością nie wpasuje się w armii jako szeregowy herbatnik. Za to z powodzeniem może występować jako dowódca, chociażby armii Chaosu do w Warhammer Fantasy Battle. Jak zobaczycie na ostatnim zdjęciu, razem z nagrobkiem mierzy niemal 5,5 cm. To kawał bydlaka, nawet jak na lorda.

Rzeźba jest ciekawa. Oto wielki, zamaskowany facet dzierży w dłoniach monstrualnych rozmiarów topór dwuręczny. Na plecach dźwiga olbrzymią płytę nagrobną. Jakby tego było mało, zamiast brzucha ma dziurę, z której spoziera... demon albo inne podobne coś. Na szczęście uwięzione jest za osłoną. Nie ma co ukrywać, że aby go dobrze pomalować, potrzeba trochę skilla. Z drugiej strony jego charakter pozwala zastosować niemal dowolną paletę barw, bo kto wam zabroni zrobić z niego Nurglitę, Khorne`owca lub chociażby Nieumarłego.

Nadlewek nie zauważyłem prawie żadnych, tak samo z liniami podziału formy. Wystarczy porządnie go wyszorować w wodzie z mydłem, skleić i można malować. Sugeruję topór i grill na brzuchu malować osobno i przykleić na końcu.

8 komentarzy:

 1. Zazdroszczę :) Fajny model, może kiedyś uda mi się go kupić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę sie nagimnastykowalem, żeby go zdobyć, ale warto było :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. A przez to malowanie bedzie wymagające jak diabli ;)

   Usuń
 3. Bardzo zacny model. Było by lepiej, gdybyś zamiast zdjęcia z miarką wrzucił zdjęcie porównawcze z modelami bardziej znanych producentów, na przykład piechurem imperialnym z GW lub chaos warriorem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałem sie nad tym, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Standardowy ludek ma 28/30mm wysokości. Łatwo zatem przełożyć moje zdjęcia na rzeczywistość i dopasować w wyobraźni do swojej armii. Zresztą nie każdy musi dokładnie wiedzieć, jak duży jest imperialny piechur, czy chaos warrior.

   Usuń